Serwis dla ludzi marzących o poważnym związku

Jak zwalczyć uzależnienie od partnera?

Jestem uzależniona od niego. Harmonogram dnia ustalam co do minuty pod niego. Czekam na telefon jak na szpilkach. Rezygnuję z przyjaciół – wolę spędzać czas z nim. Kiedy on ma inne zajęcia – jestem zła, płaczę. Wiem, że to nie jest normalne, ale ja go bardzo kocham. Co robić, żebym była szczęśliwa, a nie uzależniona od niego? ~panienkazokienka 

 

Jak długo Pani z nim jest? Jeżeli jest to krótki związek, to pani "objawy" są typowe dla zakochania i pewnie po paru miesiącach nie będą już tak intensywne. Jeśli jednak jest pani w związku już kilka lat i obserwuje pani u siebie takie emocje, to zastanawiam się czym/kim ten mężczyzna dla pani jest?

 

Rozumiem, że zastępuje Pani wszystkie inne relacje, pasje, przyjemności - jednak rezygnując z własnego życia jeszcze głębiej pani wchodzi w tę miłosną obsesję. Dobrze jest nauczyć się żyć nie tylko partnerem. Wychodzić na spotkania ze znajomymi, nawet tęskniąc i myśląc o tym człowieku. Im solidniej będzie pani osadzona w swoim własnym życiu, tym większa szansa, że to będzie szczęśliwa miłość.

 

Maria Rotkiel - psycholog, psychoterapeutka specjalizująca się w terapii par i rodzin, opiekun merytoryczny portalu SympatiaPlus.pl - serwisu dla singli z wymaganiami.

Polub nas! 

Polub nas na Facebooku!

 

W każdą środę o godz.19, zapraszamy na czaty z udziałem psycholog Marii Rotkiel, podczas których będziemy rozmawiać o uczuciach i partnerstwie. Psycholog doradzi, jak utrzymać zdrową i szczęśliwą relację, jak dbać o partnerów, ale także, jak ich właściwie wybierać lub jak rozwiązać kłopotliwe sytuacje w kontaktach z bliskimi. Podpowie również, jak utrzymać rodzinę i szczęśliwy związek, tak, żeby wszystkie relacje były źródłem radości, miłości i powodzenia. 

 

Wejdź do pokoju SympatiaPlus i dołącz do rozmowy!

 

Szukasz miłości? Nie chcesz dłużej być sam? Wejdź na SympatiaPlus i znajdź tego, kogo szukasz!

ZOBACZ TAKŻE: