Serwis dla ludzi marzących o poważnym związku

Czy ja żyję w toksycznym związku?

 

 

Jak odróżnić zdrowy związek od toksycznego? Jestem z kimś od jakiegoś czasu i mam pewne podejrzenia... ~Izabella


Przede wszystkim zdrowy związek powoduje, że się rozwijamy, że przeżywamy bardziej radość, spełnienie, spokój. W związku toksycznym będą to przede wszystkim: złość, zazdrość i lęk oraz momenty ulgi, kiedy na chwilę jest dobrze.

 

Zdrowy związek wydobywa z nas najlepsze - chcemy być milsi, spokojniejsi. W związku toksycznym nasze najgorsze tendencje i schematy zaczynają się nasilać i stajemy się "gorszym wydaniem siebie".

Polub nas! 

Polub nas na Facebooku!

 

Znajomi i przyjaciele będą zauważać, że w dobrym związku kwitniemy. W toksycznym coraz częściej uciekamy od trudnych emocji w alkohol czy telewizję. Coraz trudniej z nami rozmawiać, tracimy dawne pasje, stajemy się kłębkiem nerwów. Najłatwiej rozpoznać toksyczność związku po efektach - nie chodzi tu o same cechy partnerów, ale jaki typ relacji tworzą.

 

Maria Rotkiel - psycholog, psychoterapeutka specjalizująca się w terapii par i rodzin, opiekun merytoryczny portalu SympatiaPlus.pl - serwisu dla singli z wymaganiami.

 

Przeczytaj inne porady ekspertki:

Poznaj sposób, by podtrzymać namiętność w związku

Ciągle kłócę się z partnerem – co robić?

Sprawdzone sposoby na jesienny „dołek”

 

W każdą środę o godz.19, zapraszamy na czaty z udziałem psycholog Marii Rotkiel, podczas których będziemy rozmawiać o uczuciach i partnerstwie. Psycholog doradzi, jak utrzymać zdrową i szczęśliwą relację, jak dbać o partnerów, ale także, jak ich właściwie wybierać lub jak rozwiązać kłopotliwe sytuacje w kontaktach z bliskimi. Podpowie również, jak utrzymać rodzinę i szczęśliwy związek, tak, żeby wszystkie relacje były źródłem radości, miłości i powodzenia. 

 

Wejdź do pokoju SympatiaPlus i dołącz do rozmowy!

ZOBACZ TAKŻE: