Serwis dla ludzi marzących o poważnym związku

Czy jesteś gotowy na nowy związek?

Sympatia Plus - tu znajdziesz partnera na dobre i na złe

- Zostawił mnie po 16 latach, kiedy po kilku latach starań doczekaliśmy się ślicznych i zdrowych bliźniaczek... Kiedy wydawało się, że już więcej szczęścia być nie może. A uchodziliśmy za parę, którą wszyscy stawiali za przykład. I tak po prostu, pewnego dnia, po kilku tygodniach olewania, ubliżania i udręczania mnie, przysłał SMS-a, że to koniec - żali się dosienooka na forum Sympatii. 

Gdy przychodzi refleksja

Na ogół po rozstaniu zaczynamy zadawać sobie pytanie - co dalej? Zastanawiamy się nad kolejnymi związkami, obiecujemy sobie, że nigdy więcej lub też natychmiast poszukujemy kogoś na zastępstwo ("metoda klina").

Żadna z tych dróg nie jest dobrą drogą ku satysfakcjonującemu związkowi. Ciągniemy za sobą bagaż poprzedniego związku, z którym najpierw warto się rozliczyć, czyli dać sobie czas na powrót do równowagi, rozejrzenie się, co się dzieje w życiu bez partnera. Gdzie jesteśmy, czego chcemy jako my sami, do czego dążymy.

Dopiero wtedy pojawią się pomysły, kogo nam w tym życiu brakuje. Gotowość do związku nie jest rozpaczą z powodu samotności, nie jest też pośpiechem. Jest stanem spokojnego rozglądania się za odpowiednim partnerem, świadomością potrzeb, możliwości i ograniczeń. To stan bez wewnętrznej presji, bez nacisku, żeby kogoś znaleźć.
Bardziej otwartość na to, co się może zadziać i bycie otwartym  na nowe znajomości.

Poniżej opiszę kilka sygnałów gotowości i trudności wobec wejścia w nowy związek.

SuperPremium - konto z otwartą pocztą

1) Umiejętność bycia samemu i wykorzystania tego czasu dla siebie.

Jeśli nie potrafisz być sam, istnieje ryzyko, że będziesz poszukiwać jakiegokolwiek związku, byle uciec od samotności, a w związku będziesz nadmiernie wymagający, "wiszący" na partnerze z lęku przed opuszczeniem. Jeśli będąc samemu, jesteś spokojny, skupiony na swoim rozwoju, dbasz o swoje zainteresowania i zadania, a  samotność nie dekoncentruje cię - to dobry znak.

2) Satysfakcja z  własnego życia, zadowolenie z tego, kim jesteś.

Jeśli twój styl życia jest dla ciebie przykry lub nudny, możesz oczekiwać od przyszłego partnera, że uatrakcyjni twoje życie, nada mu sens. To bardzo duża odpowiedzialność, która odstrasza lub zniechęca wielu partnerów. Postaraj się cieszyć tym, kim jesteś i gdzie jesteś lub zmień to, co się da zmienić. To wzmocni i zwiększy ilość relacji, jakie masz z innymi ludźmi i ułatwi poznanie nowej osoby. Gdy cieszysz się swoim życiem - twoja atrakcyjność w oczach innych ludzi wzrasta.

3) Pogodzenie się z przeszłością.

Rozlicz się ze wspomnieniami obciążającymi cię, tak byś zaczął żyć teraźniejszością i patrzył na potencjalnych partnerów nie przez pryzmat przeszłych związków, ale tego, jacy ci partnerzy są tu i teraz. Tkwienie w przeszłości uniemożliwi ci rozpoczęcie nowej relacji. Jeśli patrząc na przeszłe związki, czujesz spokój, widzisz plusy i minusy tych relacji, nie tkwisz we wspomnieniach to sygnał, że możesz poszukiwać nowej osoby.

4) Określenie oczekiwań wobec przyszłego partnera.

Twój partner powinien wzbogacać twoje życie, dopełniać je. Jeśli oczekujesz ideału, prawdopodobnie doznasz ogromnego rozczarowania. Zastanów się, w jakim punkcie życia jesteś i jakie cechy powinien mieć dobry towarzysz na tej drodze. Nie oczekuj, że życie rozpocznie się w momencie rozpoczęcia związku. Przy takim podejściu związek będzie bardzo kruchy i podatny na kryzysy, ponieważ nie masz dystansu i odpowiedniej perspektywy.

5) Elastyczność i dbanie o współpracę z ludźmi.

Im więcej masz związków z innymi ludźmi (przyjaciele, znajomi, rodzina) opartych na porozumieniu, kompromisach i partnerstwie - tym większa szansa, że uda ci się stworzyć dobry związek. Jeśli wchodzisz w relacje z pozycji siły lub przeciwnie - poświęcając się - jakość i stabilność związku będzie stała pod znakiem zapytania, będziesz też znajdował mało zrównoważonych partnerów, którym taki styl relacji pasuje.

6) Wiara w to, że stworzysz dobry związek.

Patrzenie optymistyczne w przyszłość, że bycie w związku jest kwestią czasu, pozwoli ci z mniejszym napięciem podchodzić do nowej znajomości. Będziesz mieć dystans wobec drobnych zakłóceń i kryzysów na różnych etapach relacji, nie będzie takiego pośpiechu ani presji, żeby "coś z tego wyszło".

Autor: Maria Rotkiel wraz z zespołem Pracowni Poznawczo - Behawioralnej

Polub nas! 

Polub nas na Facebooku!

 

Jesteś na stronie serwisu Sympatia Plus, który powstał z myślą o osobach szukających stałego, poważnego związku, których intensywny tryb życia nie pozwala na aktywne poszukiwania właściwego partnera.

Nasze profesjonalne metody dobierania w pary ułatwią Ci poznanie tylko tych osób, z którymi masz szansę zbudować wartościową relację.

Na podstawie indywidualnej analizy wyników Twojego testu zarekomendujemy Ci osoby, które będą pasować właśnie do Ciebie.

W Sympatii Plus spotykają się ludzie, którzy szukają trwałego związku, tak jak Ela i Kamil - zobacz ich historię poznania>>

Chcesz odnaleźć osobę, która Cię uszczęśliwi?

Załóż konto w Sympatii Plus już teraz!


 

Kogo najchętniej poderwaliby mężczyźni? WEŹ UDZIAŁ W SONDZIE!

 

Przeczytaj inne porady Marii Rotkiel:

5 kroków do nowej miłości

Czy wiesz, czego potrzebujesz w związku?

Dlaczego warto zaufać serwisom randkowym?

ZOBACZ TAKŻE: