Serwis dla ludzi marzących o poważnym związku

Szukam partnera - jak znaleźć chłopaka na dobre i na złe?

Autor: Małgorzata Sierocińska

"Szukam chłopaka" – czy czasem odczuwasz, że masz to wypisane na czole? Wokół ciebie sami zakochani, a ty nadal bezustannie poszukujesz drugiej połówki jabłka i masz wrażenie, że twoje starania nie przynoszą żadnych efektów? Desperacja, zrezygnowanie i poczucie bezsilności zniechęcają cię do dalszych działań, jednak wierzysz, że gdzieś znajduje się ten jedyny? Co zrobić, by poszukiwanie chłopaka w końcu zaowocowało nową znajomością?


Szukam chłopaka – strategia

Jeśli szukasz chłopaka i wiesz, że twoje "metody" są daremne, na początku poukładaj sobie wszystko na spokojnie w głowie. Zastanów się, gdzie spędzasz najwięcej czasu. Jeśli codziennie kupujesz kawę, weź do ręki gazetę i poświęć 20 minut, rezygnując z opcji "na wynos". Zauważ, że w takich miejscach non stop przebywa mnóstwo ludzi (często samotnych).


Szukam chłopaka – i znajdę !

Często, gdy coś nam się nie udaje, bezsensownie się poddajemy. Skoro staram się przez dwa miesiące, w trzecim też mi się pewnie nie uda… - myślą niektórzy, tym samym zaprzepaszczając swoje szanse. Podczas poszukiwań drugiej połówki sprawa jest wyjątkowo trudna, ponieważ na znalezienie tego jedynego potrzeba wiele czasu i co gorsza, nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy stanie się to za miesiąc, rok, czy trzy lata.


Warto jednak wierzyć i pomagać szczęściu. Nikt nie jest przecież stworzony do samotności. Zamiast opłakiwać nieudane próby przed telewizorem, idź pobiegać do pobliskiego parku. Oprócz milionów endorfin, poprawy sylwetki (co zdecydowanie działa na panów), właśnie wtedy możesz spotkać tego jedynego.

Możesz się na niego natknąć, wychodząc rano do pracy, w trakcie clubbingu lub w kolejce do kasy w pobliskim markecie. Bądź więc zawsze przygotowana na każdą ewentualność. Nie oznacza to oczywiście, że wychodząc po bułki, nałożysz na siebie wieczorny make-up i buty Armaniego, jednak zawsze staraj się dbać i wyglądać tak, by później nie mieć do siebie zarzutów "a mogłam zrobić inaczej…".


Szukam partnera – odkryj inne alternatywy

Faktem jest, że z reguły to mężczyźni robią pierwszy krok. Jeśli wiesz, że bez większych problemów byłabyś w stanie podejść do nieznajomego przystojniaka, uwierz, że duża część babskiego społeczeństwa w tym momencie zazdrości ci pewności siebie. Kiedy jednak jesteś w tej drugiej grupie niepewnych siebie pań, skorzystaj z innej metody.

Zarejestruj się na portalu randkowym dla samotnych  Sympatii lub od razu wypełnij test doboru partnerskiego na Sympatii Plus i zacznij działać w rzeczywistości online. Dla osób nieśmiałych, którym trudno jest nawiązywać znajomości, jest to świetna alternatywa. Wśród użytkowników bez problemu odnajdziesz mnóstwo panów, którzy - tak jak ty - poszukują swojej drugiej połówki. Dzięki dopasowaniom, które podpowie ci sam portal (a właściwie wynik twojego testu dopasowania) będziesz mogła z łatwością określić swój ideał, a za pomocą wiadomości lub zaczepki nawiążesz nowe znajomości.

Jak wynika z sondy przeprowadzonej na portalu randkowym dla singli Sympatia.pl, większość użytkowników na pytanie "Na co zwracasz uwagę na początku znajomości?" - odpowiada "na twarz". Nie ma co się oszukiwać – faceci są wzrokowcami, dlatego jeśli szukasz chłopaka, przede wszystkim musisz wyeksponować samą siebie. Skomponuj dobrze swój profil i przede wszystkim – wstaw atrakcyjne i wyraziste zdjęcie.


Szukaj chłopaka – na spokojnie

Oczywistym jest, że póki nie spróbujesz, to się nie przekonasz. Pamiętaj jednak, by rozpoczynając swoją przygodę w Sympatii Plus - nie działać chaotycznie. Z pewnością zauważyłaś, że poszukiwanie chłopaka nie jest wcale taką prostą sprawą. Właśnie odkrywasz nową możliwość. Daj sobie czas, uwierz w siebie i w to, że wśród nowo poznanych osób może ukrywać się ten jedyny, z którym spędzisz resztę życia :)

ZOBACZ TAKŻE: