Serwis dla ludzi marzących o poważnym związku

Jak zdobyć dziewczynę, jeśli jestem nieśmiały?

"Jak zdobyć dziewczynę?" – to nie zawsze takie proste. Ale brak doświadczenia z dziewczynami wcale nie musi stanąć na drodze do szczęścia. Oto sprawdzone sposoby na zdobycie dziewczyny dla tych, którym brakuje śmiałości!


"Nie mam doświadczenia z dziewczynami" – to częsty problem nieśmiałych chłopaków, dla których słowo "podrywanie" oznacza skomplikowaną sztukę, wręcz niemożliwą do opanowania. Jak w takiej sytuacji zdobyć dziewczynę? Spokojnie, to nie musi być tak trudne, jak się wydaje.


Daj się zauważyć


Jeśli chcesz zdobyć dziewczynę, musisz najpierw zwrócić na siebie jej uwagę. Uważasz, że twoja nieśmiałość to uniemożliwia? Przekuj ją w swój atut! Wbrew obiegowej opinii, wiele dziewczyn nie lubi zbyt pewnych siebie chłopaków, którzy bez oporów wykorzystują każdą okazję do podrywu.


Takt i subtelność mogą okazać się lepsze i skuteczniejsze od brawury. Najważniejsze i tak jest to, żeby ona zaczęła cię zauważać. Nieśmiałe osoby to zwykle dobrzy obserwatorzy. Wyczuj odpowiedni moment – może potrzebna jej pomoc przy samochodzie, komputerze, remoncie mieszkania? Zaofiaruj wsparcie. A może wygląda na zmęczoną? Zaproponuj kino w ramach relaksu.


Nie trzeba być uwodzicielem, żeby zdobyć sympatię dziewczyny. Kobiety potrafią docenić drobne gesty – nawet, jeśli nie umiesz jej wprost okazać swoich uczuć, ona i tak je najprawdopodobniej zauważy. Bądź blisko niej i nie myśl o nieśmiałości.


Bądź sobą


Musisz zdać sobie sprawę z tego, że dziewczyny nie lubią pozerów i szybko wyczuwają nieszczerość. Udawana pewność siebie często wygląda karykaturalnie i może zostać błędnie odczytana, np. jako arogancja. To nie jest najlepszy sposób na to, by zdobyć dziewczynę.

Przestań zastanawiać się nad tym, jak się zmienić. Zamiast tego uwierz, że możesz zdobyć jej serce, będąc po prostu sobą. Już samo uświadomienie sobie tego, paradoksalnie doda ci dużo pewności siebie! Nie ma nic bardziej atrakcyjnego niż osoba, która lubi i akceptuje samego siebie.


Przeraża cię perspektywa długiej rozmowy przy kawie? Zaproponuj jej wyjście do kina. Ciemna sala i dużo ludzi wokół pomogą ci uspokoić nerwy. A po seansie będziecie mogli przedyskutować obejrzany film. Zanim się obejrzysz, będziecie w świetnej komitywie!


Wykorzystaj internet


A co w sytuacji, gdy twoja nieśmiałość jest tak wielka, że jesteś sparaliżowany na samą myśl o rozmowie z dziewczyną? Wykorzystaj możliwości, jaki daje internet i zaloguj się w jednym z portali randkowych, np. Sympatii Plus. W ten sposób nawet ekstremalnie nieśmiałym może być łatwiej zdobyć wymarzoną dziewczynę!


Nie pisz na swoim profilu: "nie mam doświadczenia z dziewczynami". W ten sposób zasugerowałbyś, że uważasz to za problem, a twoja nieśmiałość to wada – a tak wcale nie jest! Zamiast tego napisz, jakie masz zainteresowania. Z pewnością jesteś fascynującym chłopakiem i na pewno uda ci się zdobyć tę jedyną!


Korzystając z portali randkowych, ludzie są często śmielsi, niż byliby w rzeczywistości. Nie bądź zaskoczony, jeśli to dziewczyna wykona pierwszy krok i napisze do ciebie wiadomość. Jeśli uznasz, że może was coś połączyć, nie wahaj się i odpisz. To może być pierwszy krok do zdobycia wymarzonej dziewczyny!

ZOBACZ TAKŻE: