Serwis dla ludzi marzących o poważnym związku

Portale dla singli i randki internetowe: droga do szczęścia

Autor: Małgorzata Sierocińska

Portale dla singli stale zyskują na popularności, a liczba samotnych osób, które umawiają się na randki internetowe cały czas rośnie. Potencjalnych wybranków wybieramy na podstawie wspólnych zainteresowań, zdjęć czy ogólnego wrażenia, w nadziei, że w końcu uda nam się pokonać nieśmiałość i przyspieszymy proces nieudolnych poszukiwań.


Moda na randki internetowe

Jak wynika ze statystyk, w całej Europie jest ponad 160 milionów samotnych osób. W Polsce żyje ich tylko (albo aż)  5 milionów. Za naszą zachodnią granicą sytuacja wygląda bardzo podobnie, bo jak podaje jeden z największych niemieckich serwisów randkowych Neu, ponad 7 milionów singli szuka partnera za pośrednictwem internetu rejestrując się na portale dla singli.


Rozwój różnorodnych portali dla singli

Nie ma co ukrywać, że żyjemy w czasach, w których priorytetami stają się indywidualizm i samorealizacja. Z tego właśnie powodu zmieniają się kryteria, na podstawie których wyszukujemy potencjalnych kandydatów, a portale dla singli robią wszystko, by nadążyć za zmieniającymi się oczekiwaniami użytkowników.

Jednym z przykładów jest Sea Captain Date. Portal dla samotnych miłośników morskich wypraw. Panie uległe kapitańskiemu urokowi, mogą bez problemu znaleźć wymarzonych dowódców statku, zaczynając od tych bardzo młodych (23 lata), a kończąc na zabójczo przystojnych i dojrzałych panach po sześćdziesiątce. 

Ciekawą inicjatywą dla internetowych randek jest portal Must love pets. Rejestrują się na nim miłośnicy zwierząt, którzy pragną spędzić życie u boku osoby, która również  tak, jak one kochają zwierzaki. Inne oryginalne przykłady to np. Ipon, czyli internetowy portal dla niepełnosprawnych, czy Positivesdating.com zrzeszający osoby zarażone wirusem HIV.


Polski singiel i jego metody

Sporą popularność w randkowaniu online mają serwisy społecznościowe. Strony "Spotted" stale zyskują nowych "lajkujących", którzy szukają nowych znajomości w galeriach handlowych, komunikacji miejskiej, knajpach czy podczas spaceru w pobliskim parku.

Najpopularniejszą i najskuteczniejszą metodą pozostają jednak portale randkowe dla singli. Odwiedzając zakładkę "Historie par" na Sympatii poznajemy całą masę przykładów na to, że serwisy randkowe mogą zdziałać cuda i połączyć dwoje nieznajomych na całe życie.

Dopasowanie receptą na szczęście

Wedługo Lisy Diamond, profesor psychologii, ludzie zadręczają się, zadając sobie wciąż to samo pytanie: czy wystarczająco jesteśmy dopasowani? Czy mamy wystarczająco dużo podobnych cech? Jeżeli wciąż wypatrujemy jakiegoś niszczącego elementu w naszym związku, zazwyczaj nasze prognozy się spełniają. Najszczęśliwsze pary to te, w których partnerzy skupiają się na swoich zaletach, a nie wadach oraz na tym, co ich łączy, a nie dzieli.


Dobre dopasowanie to klucz do sukcesu. Wie o tym portal Eharmony, który dopasowuje użytkowników na podstawie wyznaczonych kryteriów. W Polsce jego odpowiednikiem jest Sympatia Plus, w której rozwiązując test doboru partnerskiego, użytkownik zostaje dopasowywany do osób, które podobnie jak on odpowiedziały na szereg różnorodnych pytań. 

Coraz częściej początki związków zaczynają się w internecie. Jeśli więc poszukiwania drugiej połówki nie przynoszą pożądanych efektów, nie stój bezczynnie tylko zacznij działać. Rejestracja na portalach dla singli nie wymaga zbyt wiele czasu, a może okazać się kluczem do szczęścia na całe życie.

ZOBACZ TAKŻE: