Serwis dla ludzi marzących o poważnym związku

Czym jest miłość?

Autor: Małgorzata Sierocińska

"Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku." – tymi pięknymi słowami w 1. Liście do Koryntian określone zostało najpiękniejsze uczucie, którym możemy darzyć drugą osobę. O miłości piszą, śpiewają i komponują. Czym jest miłość i w jaki sposób ją rozpoznać?

Czym jest miłość?

Jedno z najsilniejszych uczuć, które dotyka, bądź dopiero dotknie każdego z nas. Ślepo ulegamy, często nie rozumiejąc dlaczego. Po prostu czujemy i nie potrafimy przestać. Jak mówi "ciocia Wikipedia" i "wujek Google" – "Miłość to uczucie, typ relacji międzyludzkich. Miłość twórcza, kreatywna, romantyczna. Miłość wzniosła i wyidealizowana." Rodzajów miłości jest całe mnóstwo. Od wieków stanowią główne źródło inspiracji w sztuce i literaturze, a naukowcy bezustannie badają jej symptomy i objawy, rozkładając miłość na czynniki pierwsze.

Czym jest prawdziwe uczucie?

Kiedy możemy mówić, że to ten jedyny? Kiedy wiemy, że kochamy na zabój? Kiedy możemy stwierdzić, że spotkaliśmy miłość, na którą czeka się całe życie?

Po prostu będziemy to czuć. Choć to oczywista odpowiedź, miłości nie da się określić wprost. Zależy od nas samych, od naszych charakterów, zachowań i często właśnie z tego powodu zostaje mylona z przelotnym zauroczeniem.

Choć miłosne rozczarowania są wyjątkowo bolesne, dzięki nim możemy wynieść sporo na przyszłość, a gdy już nadejdzie upragniony moment i spotkamy tę jedyną i wyjątkową miłość, będziemy potrafili uniknąć niepotrzebnych komplikacji i wątpliwości.  

Gdy pokochamy…

Kochając, nie potrafimy przestać myśleć o danej osobie. Pragniemy być blisko niej, przytulać, dotykać i dbać o nią. Miłość wiąże się również z całą masą objawów fizycznych. Motyle w brzuchu, nadmierna potliwość, drżenie rąk i jąkanie w momentach, gdy znajdujemy się blisko ukochanej osoby, to symptomy oznaczające jedno – wpadliśmy po uszy.

Człowiek zakochany – to człowiek szczęśliwy. Człowiek, który prawdziwie kocha, nie zadaje sobie pytań "Czym jest prawdziwe uczucie?". Nie traci czasu na zastanawianie się, czy to właśnie to. Kochający pragnie być blisko, pragnie czuć i pożądać. Życzę tego anielskiego stanu każdemu, bo być kochanym i kochać to najpiękniejsze co może przydarzyć się każdemu z nas.

A jeśli ty nadal poszukujesz drugiej połowy i pragniesz doświadczyć prawdziwego uczucia, rozwiąż test doboru partnerskiego na Sympatii Plus i poznaj osoby idealnie dopasowane do ciebie, które również poszukują swojej miłości.

ZOBACZ TAKŻE: