Serwis dla ludzi marzących o poważnym związku

O czym rozmawiać na pierwszej randce?

Autor: Małgorzata Sierocińska

O czym rozmawiać na pierwszej randce, aby zrobić jak najlepsze pierwsze wrażenie? Jakie tematy poruszać, a jakich unikać? W końcu to właśnie od tego, jak się zachowamy, zależeć będzie ciąg dalszy naszej znajomości.

 

O czym rozmawiać na pierwszej randce?

Jeśli jest to nasze pierwsze spotkanie na żywo, bez względu na to, ile zdążyliśmy się do tego czasu dowiedzieć o danej osobie, miło jest w końcu porozmawiać o wszystkim twarzą w twarz. Nawet ten sam temat, poruszany w "realu" stanie się o wiele bardziej angażujący i ciekawy.  

Najlepszym i najbardziej uniwersalnym "randkowym" tematem są pasje. Każdy może opowiedzieć o tym, co lubi i co go najbardziej interesuje. Jeśli w dodatku wasze zainteresowania są do siebie zbliżone, będzie to wątek, przy którym pozostaniecie na wiele, wiele godzin :)

 

Przeszłość / przyszłość

Jeśli ostatnie siedem lat waszego życia skupiało się na związku z kimś innym, odpuśćcie sobie opowieści z serii: wspólne wycieczki, przygody i wspomnienia genialnej jajecznicy eks. Tematy dotyczące przeszłości (odpowiednie na pierwszą randkę) to np. wasze dzieciństwo i zabawne historyjki z nim związane.

Odwiedziliście miejsca, w których przeżyliście fascynujące historie? A może, będąc kiedyś w sklepie, natrafiliście na super-gwiazdę, z którą wdaliście się w długą konwersację? Tego typu anegdotki są lekkie, niewymagające i wywołują uśmiech na twarzy – a o taki efekt właśnie nam chodzi.

Podczas rozmowy, zerknijmy również w przyszłość. Nie mam na myśli stwierdzeń w stylu: "Szukam matki moich przyszłych dzieci. Myślę, że sprawdzisz się w tej roli." Mówiąc o przyszłości, podczas pierwszej randki, skupmy się na kwestiach związanych z karierą i naszymi pasjami. Kwestie, które mogłyby dotyczyć potencjalnego związku z naszym rozmówcą, zostawmy na późniejsze i "bliższe" czasy.

 

 

Jak rozmawiać na pierwszej randce

Pomysłów na to, o czym rozmawiać na pierwszej randce, jest tak naprawdę całe mnóstwo. Istnieją jednak pewne niezmienne, fundamentalne zasady, które decydują o wrażeniu ogólnym pozostawionym po randce. Jeśli będziemy przestrzegać kilku z nich, z pewnością będziemy mogli liczyć na kolejne spotkanie.

Przede wszystkim słuchajmy! Człowiek, który odczuwa zainteresowanie od strony słuchaczy, staje się bardziej pewny siebie, a krępująca atmosfera, która z reguły jest stałym elementem pierwszych randek, zostaje zastąpiona lekkim i przyjemnym nastrojem obu rozmówców.

Nie nachalnie! Opowiadajmy o sobie i o swoich odczuciach, jednak pamiętajmy o tym, żeby nie przesadzić z natłokiem zwierzeń. Jesteśmy na etapie poznawania, więc osobiste wyznania czy krępujące pytania, są zdecydowanie niewskazane, a wręcz odstraszają.

 

Przestrzegając powyższych zasad i pamiętając o alternatywach tematów na pierwszej randce, z pewnością staniemy się bardziej pewni siebie i odprężeni. Wychodząc na spotkanie z nowopoznaną osobą, zostawmy w domu stres i panikę. Osoba po drugiej stronie stolika prawdopodobnie stresuje się jeszcze bardziej niż my. Postawmy na dobrą atmosferę i wykorzystajmy w pełni czas pierwszej randki, która może okazać się niezapomnianym przeżyciem.

A jeśli ty również chciałbyś spędzić pierwszą randkę w miłym towarzystwie, rozwiąż test doboru partnerskiego i poznaj osoby idealnie dopasowane do ciebie.

ZOBACZ TAKŻE: